WARSZTATY POD PALMĄ 2022

To będzie lato pełne przygód i odkryć! Zabytkowy pałac w Damnicy stanie się pod koniec czerwca i na początku lipca miejscem niezwykłych przygód. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat do udziału w WARSZTATACH POD PALMĄ. 
 
Gwarantujemy sielski i twórczy czas. Każdy jednodniowy warsztat to inna atrakcja i nowe przeżycia. Zajęcia poprowadzą doświadczeni artyści, naukowcy i animatorzy. W cenie (25 zł/dzień) również opieka od 9:00 do 15:00, gry i zabawy w pałacu i na świeżym powietrzu oraz pożywne posiłki.
 
PROGRAM WARSZTATÓW:

▪️27 czerwca – Teatralna rozgrzewka z aktorem Maciejem Gierłowskim
▪️28 czerwca – Stopy na macie z joginką Marceliną Rozwadowską
▪️29 czerwca – Eksperymentarium z zespołem badaczek z Akademii Pomorskiej
▪️30 czerwca – Dzień z aparatem i fotoreporterem Krzysztofem Tomasikiem
▪️1 lipca – MEGA bańki
▪️4 lipca – Angielskim z Harrym Potterem, a w tej roli anglista Mateusz Marecki
▪️5 lipca – Komiksomania ze znanym artystą Wojciechem Stefańcem
▪️6 lipca – Gra miejska – wycieczka
▪️7 lipca – Ręce na bębny z instruktorką muzyki Małgorzatą Burjan
▪️8 lipca – Przygody leśne z Nadleśnictwem Damnica

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Regulamin WARSZTATÓW POD PALMĄ do pobrania:
 
Karta kwalifikacyjna do pobrania i uzupełnienia:
 
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych do pobrania i podpisania:
 
Oświadczenie rodzica do pobrania, wypełnienia i podpisania:
 
Zapisy na WARSZTATY POD PALMĄ potrwają do 22 czerwca 2022 r. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 59 844 57 58.
Biuro Centrum Kultury Powiatu Słupskiego jest czynne w dni robocze w godzinach 7:30-15:30.


 
AKTUALIZACJA:
 

– Nie chcę wracać do domu. Kiedy znowu się zobaczymy? – pytały ostatniego dnia uczestnicy „Warsztatów pod palmą”, letniego cyklu zajęć organizowanych w pałacu w Damnicy przez Centrum Kultury Powiatu Słupskiego. Na 10 dni warsztatów, które odbywały się od 27 czerwca do 8 lipca, zapisało się 25 młodych odkrywców w wieku 7-12 lat ze Słupska, gminy Słupsk, gminy Damnica, gminy Dębnica Kaszubska, Lęborka i Ustki. W programie znalazły się twórcze spotkania z pozytywnie zakręconymi lokalnymi artystami, naukowcami, leśniczymi i animatorami.

Koszt za każdy dzień wyniósł 25 zł / za osobę, a w cenę – prócz warsztatów tematycznych – była wliczona opieka merytoryczna od 9:00 do 15:00, gry i zabawy w pałacu i na świeżym powietrzu oraz drugie śniadanie. Dzieci miał zagwarantowany sielski i kreatywny czas, podczas którego eksperymentowały, tworzyły i świetnie się razem bawiły. A co działo się każdego dnia? Przeczytajcie i zobaczcie sami!  

Dzień 1 – Teatralna rozgrzewka

Nikt lepiej nie zagrzewa do działania jak Maciej Gierłowski, aktor Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku. To był pierwszy dzień warsztatów, nie znaliśmy się zbyt dobrze wcześniej, ale dzięki rozgrzewce teatralnej pana Macieja szybko przełamaliśmy lody. 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 2 – Stopy na macie

Stopy na macie, wdech, wydech i……rooooozciągaaaamy ciało śmiało! Wyszliśmy na świeże powietrze, by ćwiczyć z certyfikowaną instruktorką jogi dla dzieci Marceliną Rozwadowską. Śmiechu było co niemiara, bo pani Marcelina ma cały worek pomysłów na to, jak rozciągać ciało.
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 3 – Eksperymentarium

Uwaga – eksperyment w toku! Sala lekcyjna stała się laboratorium, w którym pod okiem dr Anny Zduńczyk tarliśmy cytryny, mieszaliśmy składniki oraz dodawaliśmy magiczne aromaty. Wyszły z tego pięknie pachnące kremy i peelingi do skóry. A po krótkiej przerwie prof. Anna Jarosiewicz i dr Katarzyna Bigus z Akademii Pomorskiej w Słupsku zaprezentowały nam podczas pokazu „Magia chemii”, jak zrobić piankową pastę do zębów dla….słonia, stworzyć ciekłego kameleona i przywołać dżina. Dziękujemy paniom z Instytut Biologii i Nauk o Ziemi Akademia Pomorska w Słupsku za fantastyczne warsztaty!
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 4 – Dzień z aparatem

Na początku była ciemnia, ale powstały w niej pomysłowe czarno-białe zdjęcia na stylowo żółknącym papierze. Pod okiem pana Krzysztofa Tomasika krok po kroku tworzyliśmy naszą wystawę zdjęć. Sami zobaczcie, co powstało spod naszych rąk!  Dzień z aparatem zaliczamy do zdecydowanie udanych.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 5 – MEGA bańki

Pod koniec pierwszego tygodnia „Warsztatów pod palmą” poszaleliśmy wśród MEEEEGA BANIEK, które powstały dzięki magicznej miksturze i własnoręcznie zrobionym kijkowym chmurkom. A po udanej zabawie czekała na wszystkich pizza oraz strefa chillout.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 6 – Angielski z Harrym Potterem

Mamy tę moc, tę magiczną moc! Jako drużyna Harry’ego Pottera uczyliśmy się latać na miotle, tworzyliśmy różdżki i peleryny, wróżyliśmy z fusów i wosku, rzucaliśmy zaklęcia i mieszaliśmy eliksir Veritaserum ze składników przyniesionych z Zakazanego Lasu. A wszystko in English, of course, under the careful guidance of Mr Mateusz Marecki. 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 7 – Komiksomania

„Pozytywnie zakręceni” – tak podsumował naszych młodych odkrywców znany artysta Wojciech Stefaniec, który poprowadził w pałacu w Damnicy warsztaty pt. „Komiksomania”. Palma (w tle) nam nie odbijała, za to służyła za inspirację. 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 8 – Gra miejska w Słupsku

Uff, mieliśmy pełne ręce i nogi roboty! W czasie naszej gry miejskiej w Słupsku zrobiliśmy ponad 20 000 kroków, ukończyliśmy 11 wyzwań i poznaliśmy wielu niezwykłych ludzi. 6 godzin minęło jak z bicza strzelił!
W czasie naszej gry miejskiej:
✅wyszukaliśmy na rozkładzie jazdy 3 pociągi do Damnicy
✅policzyliśmy wszystkie ławki na ulicy Wojska Polskiego
✅odśpiewaliśmy refren „Mam tę moc” przed napisem I LOVE SŁUPSK
✅odegraliśmy „Na straganie” Brzechwy na scenie Teatru Rondo
✅łamaliśmy języki w redakcji Radia Słupsk
✅szukaliśmy 3 szczegółów na największym muralu w mieście
✅polowaliśmy na 3 książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku
✅szukaliśmy eksponatów i obrazów Witkacego w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
✅rozpoznawaliśmy smaki herbat w Herbaciarni w Spichlerzu
✅wymyślaliśmy tytuł na czołówkę w redakcji GP24.pl
✅odwiedziliśmy Starostwo Powiatowe w Słupsku.
 
Dziękujemy wszystkim za współtworzenie naszej gry!
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 9 – Ręce na bębny

Wszystkie RĘCE NA BĘBNY! W muzyczny trans i ukojenie wprowadzała nas dziś pani Małgorzata Burjan. Ech, dobrze jest czasem odpocząć od zgiełku i hałasu.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 10 – Przygody leśne

10 km, las pełen zagadek i zakamarków, wymagające zadania i mapki o różnej skali – nie było łatwo, ale daliśmy radę! Po drodze posililiśmy się kiełbaskami z rożna, a na mecie czekała na nas skrzynia pełna skarbów od Nadleśnictwa Damnica, które zorganizowało nam PRZYGODY LEŚNE. Na trasie wytyczonej przez panią podleśniczy Patrycję Ławiak-Nastały uczyliśmy się m.in., jak czytać mapy, odróżniać drzewa po liściach, rozpoznawać na żerowisku zwierzęta po tropach i wykrywać węchem kwas mrówkowy. Nikt nam już nie podskoczy w lesie!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trudno o lepszą końcówkę 10 intensywnych dni „Warsztatów pod palmą” w pałacu w Damnicy. Do zobaczenia za rok, nasza wspaniała ekipo!
Więcej zdjęć z „Warsztatów pod palmą” na FB Centrum Kultury Powiatu Słupskiego