40. POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ – czas start!

Słupski Ośrodek Kultury i Centrum Kultury Powiatu Słupskiego zapraszają  gminne i miejskie ośrodki kultury, biblioteki oraz placówki oświatowe do współtworzenia jubileuszowej 40. edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, którego celem jest integrowanie najmłodszych miłośników słowa mówionego i pielęgnowania idei amatorskiego ruchu recytatorskiego wśród uczniów szkoły podstawowej.

Finału konkursu odbędzie się 5-6 czerwca w Ośrodku Teatralnym Rondo w Słupsku. Poniżej podajemy ważne terminy oraz informacje na temat kategorii konkursowych i podziału na grupy wiekowe. Więcej szczegółów o tegorocznej edycji konkursu można znaleźć w załączonym regulaminie i karcie zgłoszeniowej uczestnika.

WAŻNE TERMINY

  • Do 19 maja – etap środowiskowy: eliminacje w szkołach i placówkach kulturalno-oświatowych odpowiedzialnych za koordynowanie przesłuchań na terenie gminy; każda jednostka organizująca eliminacje na tym etapie typuje do finału powiatowego po dwóch recytatorów w każdej kategorii wiekowej oraz uczestników konkursu poezji śpiewanej.
  • Do 26 maja – instytucje organizujące eliminacje przesyłają zgłoszenia do finału powiatowego wraz z informacją o przebiegu etapu środowiskowego, protokołami oraz kartami zgłoszeń; zgłoszenia wytypowanych uczestników prosimy przesyłać na adres: andrzejczuk@sok.slupsk.pl
  • 5-6 czerwca – finał powiatowy w OT Rondo w Słupsku.

Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości, prosimy o kontakt z koordynatorami finału powiatowego:

Agata Andrzejczuk (Słupski Ośrodek Kultury)  – tel. 608 592 228

Sandra Winnicka (Centrum Kultury Powiatu Słupskiego) – tel. 59 844 57 58

Regulamin i karta zgłoszenia uczestnika: XL Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej [pdf]