Warsztaty pod palmą. Edycja letnia

Dzień 1 ✅ Mistrzowie Sitodruku
 
Startujemy z wakacyjną przygodą warsztatową w pałacu w Damnicy! Dziś przenieśliśmy się w świat sitodruku! Pod okiem utalentowanej artystki, Pani Kingi Zaborowskiej, dzieci poznawały historię i tajniki tej fascynującej techniki. Każdy uczestnik mógł stworzyć unikalny projekt, który następnie nadrukowywał na bawełniane torby.
Sitodruk to stara, często zapominana technika drukarska. Każdy uczestnik wyszedł z warsztatów z własnoręcznie przygotowaną torbą, ozdobioną indywidualnym projektem. Dzieci były zachwycone możliwością tworzenia i eksperymentowania z sitodrukiem. To był naprawdę inspirujący dzień pełen kreatywności i radości!
Dzień 2 ✅ Morscy odkrywcy ⚓️
 
Lubimy wyjazdy! Dziś odwiedziliśmy Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa w Ustce, którego właścicielem jest Pan Eugeniusz Brzóska. Dzieci miały okazję odkryć tajniki wytwarzania chleba i wyrobów piekarniczych, poznając zarówno dawne, jak i współczesne metody produkcji. 
Ale to nie koniec atrakcji! Po wizycie w muzeum spacerowaliśmy po promenadzie, jedliśmy pysznelody i zbieraliśmy kamienie na plaży, które wykorzystamy na kolejnych warsztatach.
To był naprawdę niezapomniany dzień pełen nowych doświadczeń i przygód!
Dzień 3 ✅ Jazzowo-Ludowo
 
To był dzień pełen twórczej zabawy, muzycznych eksperymentów i artystycznych odkryć! Uczestnicy warsztatów wrócili do domów z głowami pełnymi pomysłów!
Dodatkowo, prace z rysunkami misiów stworzone podczas warsztatów trafią do Ustronia (Dworzec Dobrych Myśli) aby przyczynić się do pobicia rekordu Guinnessa! To wspaniała inicjatywa, która angażuje dzieci w globalne działania i pokazuje, że ich twórczość ma znaczenie na szeroką skalę.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za ich zaangażowanie i Pani Olga Hanowska za wspaniale prowadzenie warsztatów. Czekamy na kolejne dni pełne kreatywnych wyzwań!
Dzień 4 ✅ Skarby natury
 
To było istne szaleństwo! Pogoda dopisała, więc na terenie przypałacowym zorganizowaliśmy strefę chillout. Były baseny, ślizgawki, leżaki, kocyki i psikawki wodne – totalny raj dla dzieci!  Do tego serwowaliśmy chrupiące tosty, i przepyszne lody od Nadleśnictwo Damnica. Zabawa była niesamowita, a uśmiechy nie schodziły z twarzy! Nie zabrakło również kreatywnych zajęć. Wybraliśmy się do lasu, by zebrać rośliny, z których stworzyliśmy piękne zielniki. Dzień pełen super funu, a przed nami jeszcze wiele wrażeń! 
Dzień 5 ✅ Śladami Prehistorii
 
Dziś spędziliśmy dzień w Parku Ewolucji! Było mnóstwo atrakcji, które łączyły naukę i zabawę!
Dzieci miały okazję odkryć historię układu słonecznego, zgłębić tajemnice podwodnego życia, przenieść się do ery dinozaurów i poznać osiągnięcia ludzkości.
 
 
 
Dzień 6 ✅ Stopy na Macie
 
Praktyka jogi jest doskonałym narzędziem do budowania siły fizycznej, elastyczności oraz równowagi emocjonalnej. Joga nie tylko wzmacnia mięśnie, ale także uczy dzieci radzenia sobie ze stresem i napięciem.
Podczas dzisiejszych zajęć, dzieci oprócz ćwiczeń, malowały swoje postacie na figurkach, które później połączyły sznurkiem na znak jedności – każdy z nas jest inny, ale wszyscy razem tworzymy jedność.
Dodatkowo uczestnicy warsztatów malowali przepiękne mandale, które symbolizują wewnętrzną harmonię i nieskończoność.
 
Dzień 7 ✅ Ścieżką Baronowej Klary 
 
Dzieci uwielbiają gry terenowe, a my mieliśmy okazję zobaczyć, dlaczego są one tak ważne! Dzięki takim aktywnościom dzieci uczą się pracy zespołowej, rozwijają kreatywność i uczą się historii w praktyczny sposób.
Dzisiaj młodzi odkrywcy poszukiwali skarbu damnickiego pałacu. Ta zabawa przeniosła ich w czasie i uruchomiła ich wyobraźnię w pięknym pałacu, gdzie niegdyś mieszkała Baronowa Klara.
 
Dzień 8 ✅ Sztuka w glinie 
 
Dzisiaj spędziliśmy czas w Pracowni Garncarstwo Arkuszyńscy w malowniczej miejscowości Sokole koło Polnicy. Dzieci miały okazję odpocząć wśród rustykalnych wnętrz, poznać historię garncarstwa i ceramiki, a także samodzielnie ulepić naczynie na kole garncarskim! 
To nie tylko kreatywna zabawa, ale także wspaniała lekcja historii i rzemiosła. Na zakończenie zrobiliśmy ognisko i zabawy na świeżym powietrzu.
Dzień 9 ✅ Kolażowa historia pałacu
Kto jeszcze nie zna pani Katarzyny Wiśniewskiej? Zawsze potrafi zainteresować dzieci i poprowadzić niesamowicie ciekawe i kreatywne warsztaty artystyczne!
Dzisiaj dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów, malując damnicki pałac na tekturach, tworząc kolaże do stron książki oraz wspólnie malując jedno dzieło na materiałach z recyklingu.
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat do udziału w WARSZTATACH POD PALMĄ! To będzie lato pełne przygód i odkryć! Zabytkowy pałac w Damnicy stanie się w ostatnim tygodniu czerwca i pierwszym lipca miejscem niezwykłych przygód.
 
Dzień 10 ✅Kinomania
Aż ciężko uwierzyć, że to już ostatni dzień warsztatów pod 🌴. Zakończyliśmy je wyjazdem do Multikina w Słupsku na bajkę „Minionki”. Dodatkowo odwiedziliśmy Szkoła Policji w Słupsku, co wzbudziło ogromne zainteresowanie naszych młodych uczestników.
 
 
 
Warsztaty wypełnione po brzegi atrakcjami, mnóstwem zabaw, również na świeżym powietrzu. Dzieci będą miały możliwość spędzenia czasu w gronie rówieśników, a także doświadczonych artystów, naukowców i animatorów! Czy nie brzmi to jak najlepszy sposób na spędzenie wakacji Twojego dziecka?
 
PROGRAM: Warsztaty pod palmą. Edycja Letnia 
 

Mistrzowie Sitodruku 24 czerwca 2024

Tworzenie toreb eco metodą sitodruku z Panią Kingą Zaborowską. Dzieci poznają historię oraz technikę sitodruku i będą nadrukowywać projekty na torbach bawełnianych. To doskonała okazja, aby nauczyć się starej, często zapomnianej techniki drukarskiej. Warsztaty integracyjne wspierają samorozwój, odkrywanie pasji, uwalnianie spontanicznej ekspresji i przede wszystkim oferują świetną zabawę. Uczestnicy wyjdą z własnoręcznie przygotowanym dziełem, ozdobionym indywidualnym projektem.

Morscy Odkrywcy 25 czerwca 2024

Wycieczka do Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa w Ustce, którego właścicielem jest Pan Eugeniusz Brzóska. Muzeum odkrywa tajniki wytwarzania chleba i wyrobów piekarniczych od dawnych czasów po współczesność. Dzieci obejrzą film o wypieku chleba i będą mogły złożyć wpis do pamiątkowej księgi. Dodatkowe atrakcje to wejście na latarnię morską, spacer po promenadzie i poszukiwanie kamieni na plaży, które wykorzystają na kolejnych warsztatach.

Jazzowo-Ludowo 26 czerwca 2024

Wyjątkowe warsztaty z Olgą Hanowską, podczas których dzieci będą miały okazję odkryć bogactwo sztuki łączącej jazz i folklor. W programie przewidziane są różnorodne aktywności artystyczne, które wprowadzą uczestników w świat muzyki, tańca i malarstwa. Całość warsztatów jest zaprojektowana tak, aby każdy uczestnik mógł w pełni wyrazić swoją kreatywność, jednocześnie ucząc się nowych umiejętności i czerpiąc inspirację z dwóch fascynujących światów – jazzu i folkloru. To będzie dzień pełen twórczej zabawy, muzycznych eksperymentów i artystycznych odkryć!

Skarby Natury 27 czerwca 2024

Uczestnicy poznają różne gatunki roślin oraz ich właściwości i zastosowania. Dzieci pomalują kamienie zebrane podczas wycieczki w Ustce, przekształcając je w „damnickie skarby”. Warsztaty zakończą się relaksującą sesją jogi z Marceliną Rozwadowską.

 Śladami Prehistorii 28 czerwca 2024

Wycieczka do Parku Ewolucji, pełna atrakcji łączących naukę i zabawę. Dzieci odkryją historię układu słonecznego, tajemnice podwodnego życia, erę dinozaurów i osiągnięcia ludzkości.

Stopy na Macie 1 lipca 2024

Joga z Marceliną Rozwadowską wprowadzi dzieci w świat relaksacji i zdrowego ruchu. Praktyka jogi jest doskonałym narzędziem do budowania siły fizycznej, elastyczności oraz równowagi emocjonalnej. Joga nie tylko wzmacnia mięśnie, ale także uczy dzieci radzenia sobie ze stresem i napięciem.

Ścieżką Baronowej Klary 2 lipca 2024

Gra terenowa mająca na celu poszukiwanie skarbu damnickiego pałacu. Zabawa przeniesie dzieci w czasie i uruchomi ich wyobraźnię w pięknym pałacu, gdzie niegdyś mieszkała Baronowa Klara.

Sztuka w glinie 3 lipca 2024

Warsztaty w Pracowni Garncarstwa Artystycznego Państwa Arkuszyńskich w miejscowości Sokole koło Polnicy. Dzieci odpoczną wśród rustykalnych wnętrz, poznają historię garncarstwa i ceramiki. Każdy uczestnik będzie miał okazję ulepić naczynie na kole garncarskim. Planowane jest również ognisko i zabawy na świeżym powietrzu.

Kolażowa Historia Pałacu 4 lipca 2024

Warsztaty artystyczne z Katarzyną Wiśniewską. Dzieci zamienią się w artystów, malując damnicki pałac na tekturach umieszczonych na sztalugach, tworząc kolaże do stron książki oraz wspólnie malując jedno dzieło na materiałach z recyklingu.

Kinomania 5 lipca 2024

Wyjazd do multikina w Słupsku na film „Gru i minionki: Pod przykrywką” 

 

 
Regulamin WARSZTATÓW POD PALMĄ do pobrania:
 
Karta kwalifikacyjna do pobrania i uzupełnienia:
 
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych do pobrania i podpisania:
 
Oświadczenie rodzica do pobrania, wypełnienia i podpisania:
 
ZGODY NA WYCIECZKI:
 
 
 
Zapisy na WARSZTATY POD PALMĄ potrwają do 17 czerwca 2024 r.  Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 59 844 57 58.
Biuro Centrum Kultury Powiatu Słupskiego jest czynne w dni robocze w godzinach 7:30-15:30.