Poczet Twórców Ludowych Powiatu Słupskiego – Elżbieta Kulka.


Elżbieta Kulka – malarstwem sztalugowym zajmuje się od wielu lat. Jest jej twórczą pasją i środkiem wypowiedzi a bliskość morza skłania ją do refleksji i przemyśleń. Posługuje się symbolami oraz elementami w nadrealnym ujęciu.

Współzałożycielka Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce, w którym obecnie pełni funkcję prezesa.

Miała ponad 20 wystaw indywidualnych, m.in.: Zamek w Bytowie, „Art Galery” w Ustce, Bibliotece Miejskiej w Ustce, Bibliotece Miejskiej w Człuchowie, w Domach Kultury w Słupsku, Ustce, Człuchowie, Sławnie, Miastku, w Urzędzie Miejskim w Słupsku a także w Starostwie Powiatowym w Słupsku.

Brała udział w około 50 wystawach zbiorowych, m.in. Nebikon – Szwajcaria, Enkhuizen – Holandia, Niemcy, „Rondo” Ośrodek Teatralny – Słupsk, Kościół Św. Jacka w Słupsku, Muzeum Ziemi Usteckiej, BWA Ustka, Ratusz Miejski w Ustce, w Domach Kultury w Słupsku i Ustce, OPK „Gaude Mater” w Częstochowie.

Uczestniczyła w ponad 12-tu plenerach malarskich, ogólnopolskich i regionalnych.

Otrzymała 2 nagrody w ogólnopolskim konkursie „Witkacy, Lębork 85”, I nagrodę w konkursie „Morze w malarstwie i rzeźbie”, Słupsk – Ustka 94 oraz nagrodę Burmistrza Ustki. Wyróżnienie w Biennale Sztuki w Skawinie w 1991 r.

Obrazy jej znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i i innych krajach europejskich.

Justyna Bilska