Poczet Twórców Ludowych – Paweł Kędzierski

Urodził się na Kujawach w malowniczym miasteczku Lubrańcu.Rodzice artysty – ludzie wykształceni, rozumieli potrzeby syna i zawsze pomagali dokonywać Ich zdaniem trafnych wyborów. Ojciec malował, rysował, był bardzo uzdolniony muzycznie.
W Lubrańcu Pan Paweł ukończył szkołę podstawową i liceum. Marzenia o Akademii Sztuk Pięknych nie ziściły się, wygrał racjonalizm.
Artysta nigdy (poza samokształceniem ) nie pobierał nauk plastycznych.
Odpowiadając na pytanie „od kiedy zajmuje się tworzeniem?”– zdecydowanie odpowiada „od zawsze”.
Malując obrazy stosuje różne techniki, uwielbia olej, ale równie dużo tworzy w akwareli. Jego rzeźby przedstawiają głównie postacie kobiet – czyli tworzy to, co na tym świecie najpiękniejsze. Jest członkiem Klubu Plastyka, Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej, Stowarzyszenia Marynistów Polskich.
Prace swoje zaczął publicznie pokazywać od 2017 roku, do chwili obecnej miał 3 wystawy indywidualne oraz brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych. Dwukrotnie brał udział w Konkursie SOWA – w 2018 roku akwarela „Zmienne Nastroje” zdobyła nagrodę Dyrektora SOK. Obecnie po konkursie rękodzieła 10 prac jest prezentowanych na wystawie pokonkursowej w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Uczestniczył w czterech Plenerach Malarskich.