Poczet Twórców Ludowych Powiatu Słupskiego – Lucyna Kwiecień.

Poczet Twórców Ludowych Powiatu Słupskiego
Lucyna Kwiecień
Artystka mieszka w Barcinie. Ukończyła kulturoznawstwo na Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Od najmłodszych lat miała styczność z rękodziełem, którego tajniki przekazywane są w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. To właśnie jej babcia była przewodniczką i mentorem. Haft, szydełkowanie, szycie, było zajęciem na każdy wieczór. Cierpliwa nauczycielka zdołała przekazać jej swoją wiedzę….zdolności przyszły z czasem.
Również w tych najmłodszych latach wykiełkowało w niej zamiłowanie do rysunku i malarstwa. Kredki i farby były wszędzie. Z dziecięcym uporem rysowała następną postać, po czym biegła na kolejną lekcję szydełkowania do babci. Dawało jej to niesamowitą radość . Próbowała wielu technik, począwszy od farb olejnych, skończywszy na zwykłych plakatówkach.
W tej chwili jej serce należy do rysunku. Szkicuje ołówkiem i łączy to z akwarelami i kredkami. Tematem jej prac są przede wszystkim ludzkie twarze – skupia się na mimice a szczególnie na oczach, które są przecież zwierciadłem duszy.
Wieczory zarezerwowane są na szydełkowanie i robienie na drutach. Wtedy przychodzi wyciszenie, wracają wspomnienia…
Artystka jest także częścią Galerii ArtCafe w Kępicach – klimatycznego miejsca, które prezentuje dzieła lokalnych twórców ludowych.