Morze w 21 malarskich odsłonach. Zobacz wystawę usteckich marynistów

Morze Bałtyckie w 21 odsłonach malarskich można od 8 marca podziwiać i zgłębiać na I piętrze Starostwa Powiatowego w Słupsku. Wystawa „M jak Morze 8” to zwieńczenie pleneru z 2021 roku, w którym brali udział członkowie Pomorski Oddział Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce. Obrazy eksponowane na wystawie reprezentują różne style i techniki malarskie, ale wszystkie powstały z inspiracji i refleksji nad morzem. Są tu na przykład tzw. kompozycje figuralne przedstawiające plażowiczów w obrazie Wirginii Buraczewskiej pt. „Przed pływaniem”, ale też impresje abstrakcyjne, jak w obrazie Janiny Szymanowskiej pt. „Cisza”, który poprzez matowe barwy oddaje melancholijny nastrój artystki w momencie uwieczniania morza.
 
Wystawę można oglądać do 1 kwietnia tego roku; w holu jest też dostępna żółta ulotka z opisami obrazów. Zainteresowanych nabyciem dzieł usteckich marynistów prosimy o kontakt z Elżbietą Kulką – marynisci.ustka@wp.pl lub z naszym Centrum: + 48 59 844 57 58. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jak podkreśla Elżbieta Kulka, prezes stowarzyszenia, plenery i wystawy marynistyczne mają już długą tradycję. Brali w nich udział tak znamienici artyści jak Edward Dwurnik i Włodzimierz Łajming. Celem stowarzyszenia, obecnie zrzeszającego 35 artystów z całej Polski i Berlina, jest kultywowanie tematyki morskiej w sztuce, publicystyce, filmie, fotografii i literaturze.
 
Pełna lista artystów, których obrazy zostały wystawione w Starostwie Powiatowym: