Zapisy na XI Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej – czas start!

Wiosna, ach to ty! Już 30 kwietnia wiosenne orzeźwienie zapanuje też w XIX-wiecznym pałacu w Damnicy (15 km od Słupska), w którym odbędzie się finał XI Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej. Damnicki przegląd to nie tylko kojące dźwięki, ambitne teksty i zjawiskowe występy, ale też przestrzeń dla utalentowanych debiutantów i bardziej doświadczonych solistów, by wypłynąć na scenie muzycznej i zaprezentować oryginalne aranżacje i interpretacje utworów z nurtu poezji śpiewanej.     

 

Centrum Kultury Powiatu Słupskiego serdecznie zaprasza do udziału w przeglądzie solistów w wieku od 15 do 40 lat z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, a szczególnie powiatu słupskiego i miasta Słupska. To znakomita okazja do konfrontacji dokonań twórczych przed innymi wokalistami i jury złożonemu z autorytetów w dziedzinie muzyki rozrywkowej. Uczestnicy mogą zgłosić jeden utwór w obu lub jednej z dwóch kategorii

kategoria I – dowolny utwór w języku polskim z głównego nurtu poezji śpiewanej

kategoria II – własna kompozycja z autorskim tekstem i muzyką LUB aranżacja muzyczna utworu z antologii wierszy Wykroję sobie kawałek nieba (2020)

Tegoroczna edycja PPPŚ została objęta patronatem honorowym ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Laureaci obu kategorii mogą liczyć na atrakcyjne nagrody:
Grand Prix – 2000 zł
I miejsce – 2 razy po 1500 zł
II miejsce – 2 razy po 1000 zł
III miejsce – 2 razy po 500 zł
wyróżnienia – 2 razy po 200 zł

 

 

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU: Nagrania video z wykonaniem utworu poetyckiego lub link do nagrania na platformie YouTube, Vimeo (lub innym podobnym serwisie) wraz ze skanem wypełnionej karty zgłoszenia i załącznikami należy przesłać na adres impresariat@kultura.powiatslupsk.pl do 24 kwietnia 2022 roku do północy. Na podstawie przesłanych nagrań dokonamy kwalifikacji uczestników do przesłuchań 29 kwietnia od godz. 16:00 w sali koncertowej Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy, które współorganizuje przegląd. Lista osób zakwalifikowanych i program przesłuchań będą dostępne na stronie Centrum i naszym FB oraz zostaną przesłane uczestnikom drogą mailową 26 kwietnia. 

30 kwietnia o godz. 17:00 w Sali Lustrzanej Pałacu w Damnicy zorganizowana zostanie Gala Finałowa, na której wystąpią zakwalifikowani przez jury finaliści. 

Kontakt do koordynatora XI PPPŚ Mateusza Mareckiego:

tel. +48 59 844 57 58, e-mail: impresariat@kultura.powiatslupsk.pl

PLIKI DO POBRANIA

Regulamin XI Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej 2022 [.doc]

Regulamin XI Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej 2022 [.pdf]

Karta zgłoszenia uczestnika XI PPPŚ [.pdf]

Karta zgłoszenia uczestnika XI PPPŚ [.doc]

Klauzula informacyjna i zgoda na przetwarzanie danych osobowych XI PPPŚ [.pdf]

Klauzula informacyjna i zgoda na przetwarzanie danych osobowych XI PPPŚ [.doc]

Tomik poezji Wykroje sobie kawalek nieba [.pdf]