Znamy laureatów XI Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej w Damnicy

Wygrała świeżość i piękno słowa. Z gali finałowej XI Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej, która odbyła się 30 kwietnia w pałacu w Damnicy, słuchacze wychodzili uskrzydleni i wzruszeni. 15 finalistów zachwyciło warsztatem wokalnym, umiejętnym prowadzeniem frazy, wyczuciem gatunku oraz obyciem scenicznym. Niektórzy z uczestników zadziwiali oryginalną, przemyślaną interpretacją, co przełożyło się na ich wysoką pozycję na liście laureatów.
 
Jury w składzie: Regina Kułakowska, Przemysław Sysojew-Osiński i Maja Mędrek postanowiło przyznać następujące nagrody:
 
Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Kultury – Monika Miszk
 
KATEGORIA I
I miejsce – Natalia Sędzicka
II miejsce ex aequo – Milena Krumplewska i Przemysław Grudziński
III miejsce ex aequo – Hanna Łosińska i Magdalena Dzikoń
 
KATEGORIA II
I miejsce – Małgorzata Burjan
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – nie przyznano
wyróżnienia – Nikola Kamińska i Gabriela Sakowska
 
NAGRODY SPECJALNE
Nagroda Starosty Paweł LisowskiJoanna Płatwa
Nagroda Wójta Andrzej KordylasMaja Konopa
wyróżnienia dodatkowe – Karina Kępa, Natalia Kwiatek i Ola Kończal
warsztaty wokalne w Tu Kultura – studio artystyczne – Oliwia Stanisławska
sesja nagraniowa w studiu Radio Słupsk – Milena Krumplewska
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W tym roku po raz pierwszy przegląd trwał dwa dni. W piątek, 29 kwietnia, odbyły się przesłuchania w sali widowiskowej Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy, podczas których wystąpiło 32 wokalistów w wieku 15-40 lat z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Udało nam się przyciągnąć nietuzinkowych ludzi z pasją. Zgłosiła się m.in. harcerka grająca na ukulele, ratowniczka wodna występująca w zespole kaszubskim, wielbiciel muzyki Jacka Kaczmarskiego oraz pani sołtys sołectwa Siecie w gminie Smołdzino, która rozruszała publiczność swoją interpretacją piosenki „Nie dokazuj” Marka Grechuty.
 
W sobotę w zabytkowej Sali Lustrzanej pałacu w Damnicy zaprezentowała się finałowa „15” wybrana przez jury. W pierwszej kategorii przeglądu wokaliści przedstawili swoje interpretacje utworów Ewy Demarczyk, Agnieszki Osieckiej, Stana Borysa, Jacka Kaczmarskiego, Joanny Zagdańskiej oraz Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. W drugiej, reprezentowanej przez trzy wokalistki, usłyszeliśmy aranżację muzyczną wiersza Haliny Staniszewskiej pt. „Gwiezdny pył” oraz dwa autorskie utwory: „Elektron” (tekst – Nikola Kamińska, muzyka – Artur Kamiński) i „Iście w liście” (muzyka i tekst – Zbigniew Sawicki).

 
Gratulujemy finalistom i ich trenerom wokalnym! Dziękujemy Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy za owocną współpracę, a władzom powiatowym i gminnym za wsparcie.