KONCERT ORGANOWY

Centrum Kultury Powiatu Słupskiego serdecznie zaprasza na koncert organowy, który odbędzie się 7 sierpnia (niedziela) o godzinie 17:00 w Kościele pw. Najświętszej Matki Bożej Częstochowskiej w Duninowie. 

Wstęp wolny.


Wystąpią:

Maciej Babnis – organy

Muzykolog, organolog, organista, a także kompozytor. Absolwent Instytutu Muzykologii Kościelnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz klasy organów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest adiunktem w Katedrze Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej w Słupsku. Jako organista koncertował w wielu miastach Polski i Niemiec. Jest autorem książki o kulturze organowej Galicji oraz szeregu artykułów dotyczących historii budownictwa organowego w Polsce oraz muzyki organowej i kościelnej.

Katarzyna Czerwińska-Gosz – flet

Ukończyła klasę fletu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jeszcze w trakcie studiów zaczęła brać czynny udział w życiu koncertowym Trójmiasta. Współpracowała z takimi zespołami jak orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Cappella Gedanensis, orkiestra Teatru Muzycznego w Gdyni, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Schola Cantorum Gedanensis oraz Teatr Otwarty w Gdańsku. Obecnie jest członkiem orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, chętnie też bierze udział w projektach kameralnych. Od 1994 r. pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku realizując swoją pasję pedagogiczną.
 
 
 
 
 
Relacja z koncertu na portalu GP24: 
https://gp24.pl/zasluchani-w-dzwiekach-zabytkowych-organow-muzyczne-uniesienia-w-duninowie-zdjecia/ar/c13-16636241