XVIII Słupskie Pokopki – święto ziemniaka

Zapasy na jesień i zimę porobione, przysmaki z ziemniaka spałaszowane, w uszach wciąż pobrzmiewają ludowe melodie ze wczoraj. XVIII Słupskie Pokopki w Karzniczce w Gmina Damnica za nami, a teraz czas na wyróżnienia i podziękowania. 
 
Tradycyjnie w konkursie na najlepszą potrawę ziemniaczaną konkurencja była bardzo zacięta. W tym roku królowały dania przygotowane przez:
🥇 miejsce – KGW Stowięcino
🥈 miejsce – KGW Redzikowo
🥉 miejsce – Sołectwo Bięcino
wyróżnienie – Sołectwo Zagórzyca
 
Smaczne potrawy zaprezentowały też: KGW Widzino, KGW Damnica, KGW Gąbino, KGW Łebień i KGW Dębnica Kaszubska. 
 
Organizacja Słupskich Pokopków nie byłaby możliwa bez naszych wspaniałych współorganizatorów: Morski Powiat Słupski, Gmina Damnica, Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Karzniczce i Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy. Bardzo dziękujemy! 
 
Wyrazy wdzięczności kierujemy również do wszystkich przybyłych gości, wystawców, mediów oraz zespołów, które – mimo niesprzyjającej aury – rozgrzewały nas swoimi występami: Zespół Pieśni i Tańca Pomorzacy, Damniczanki, Klęcinianki, Chór Półnuta, Kępiczanki, Michalove, Skotawianie z Dębnicy Kaszubskiej i Zeppelinki.
 
 


rpt

 

—————————————————————————————————

XVIII SŁUPSKIE POKOPKI zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku ponownie spotykamy się w Karzniczce 2 października o godzinie 10:00.

Organizatorem XVIII Słupskich Pokopek 2022 są: Powiat Słupski, Gmina Damnica, Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Karzniczce, Centrum Kultury Powiatu Słupskiego oraz Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy.

W programie:

  • Stoiska certyfikowanych wystawców
  • Kiermasz warzyw, owoców i innych atrakcyjnych produktów
  • Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich
  • Występy Zespołów Ludowych
  • Rękodzielnicy

Zapowiedź wydarzenia na portalu GP24.pl: https://bit.ly/3dJ9aRC

————————————————————————————————-

Zgłoszenia wystawców przyjmuje Centrum Kultury Powiatu Słupskiego do 28 września w formie mailowej: impresariat@kultura.powiatslupsk.pl lub pod nr tel. 59 844 57 58 

Regulamin XVIII SŁUPSKICH POKOPEK 2022

Zapraszamy również koła gospodyń wiejskich do udziału w konkursie kulinarnym na najlepszą potrawę ziemniaczaną. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 26 września 2022  roku do godziny 13.00 na karcie zgłoszenia stanowiącej załącznik do regulaminu. Zgłoszenia można dokonać poprzez:

               – osobiste przekazanie karty zgłoszenia w biurze CEiK Damnica,

               – przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres mailowy: ceik@damnica.org,

               – przesłanie karty zgłoszenia za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres:

Centrum Edukacji i Kultury w  Damnicy, 76-231 Damnica, ul. Witosa 13

 UWAGA: Do konkursu zakwalifikowanych zostanie 10 pierwszych zgłoszeń.

Regulamin i karta zgłoszenia do konkursu kulinarnego

 

———————————————————-

TEREN IMPREZY

PRZYPOMNIENIE DLA WYSTAWCÓW: wjazd na teren imprezy i wyładunek jest możliwy w dniu imprezy (2 października) tylko w godzinach 7-9. Będziemy czekać na wjeździe i kierować Was do wyznaczonych miejsc. Nie zapewniamy namiotów, ław, stołów i krzeseł.