WARSZTATY POD PALMĄ 2023 – EDYCJA ZIMOWA

Bajkowy pałac w Damnicy stał się od 16 do 20 stycznia miejscem niezwykłych odkryć. W zimowej edycji jednodniowych WARSZTATÓW POD PALMĄ wzięło udział szesnaścioro dzieci w wieku 7-12 lat z powiatu słupskiego. Zobaczcie w relacji poniżej, jakie przygody mieli nasi młodzi odkrywcy. 
 
Dzień 1: „Coś z niczego” z artystką Katarzyną Wiśniewską
 
W bajecznym pałacu w Damnicy od rana gwar, a to znak, że 1. dzień zimowej edycji WARSZTATÓW POD PALMĄ nasi młodzi odkrywcy zaczęli z energią rakiety. W pokoju starej palmy, w którym stoły uginały się pod ciężarem materiałów plastycznych, pani Katarzyna Wiśniewska pokazała naszym odkrywcom, że z „niczego” można wyczarować cudne „coś”, choćby urocze miasteczko z drewna i ozdobne choinki.
 
 
Dzień 2: Młodzi reporterzy z redaktorem Danielem Kluskiem
 
Uwaga, nadajemy na żywo i mamy dla Was najbardziej gorący news miesiąca! Nasi młodzi odkrywcy stali się dziś reporterami i – jak w prawdziwej redakcji – wzięli udział w tzw. planówce, dowiedzieli się, jak mówić do mikrofonu oraz operować i stać przed kamerą, a potem przy wsparciu red. Daniel Klusek z Obserwatora Słupsk przeprowadzili wywiady. Czekajcie tylko, aż ich reporterski materiał ujrzy światło dzienne! A przed i po warsztatach szaleliśmy na sali gimnastycznej i przygotowywaliśmy niespodziankę dla babć i dziadków. 
 
 
Dzień 3: Laboratorium krainy lodu z prof. Anną Jarosiewicz i dr Katarzyną Bigus z Akademii Pomorskiej w Słupsku
 
Pałac w Damnicy przeistoczył się dziś w krainę lodu, a to za sprawą naszego młodego zespołu naukowców, który pod okiem prof. Anny Jarosiewicz i dr Katarzyny Bigus topił lodowce, tworzył sztuczny śnieg, przywoływał dżina i robił kule śnieżne z recyklingu. A dodatkowo wykazał się naprawdę znakomitą wiedzą o zmianach klimatycznych. Mamy tę moc! Dziękujemy paniom z Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi Akademii Pomorskiej w Słupsku za magiczne warsztaty!
 
 
Dzień 4: Seans w kinie Rejs i warsztaty pieczenia pizzy w restauracji U’Panzerott
 
Tyle się dziś działo, że nie wiadomo od czego zacząć. Najpierw odkrywaliśmy z panem Marcinem Pawłowskim kulisy kina Rejs i obejrzeliśmy artystyczny film animowany („Yuku i magiczny kwiat”) z mądrym przesłaniem, potem muzykowaliśmy z panią Małgorzatą Burjan, a na zakończenie wycieczki do Słupska przeszliśmy błyskawiczny kurs pieczenia autentycznej włoskiej pizzy prowadzony przez prawdziwego włoskiego szefa kuchni w restauracji U’Panzerott. Dopełnieniem dnia były podróże koleją i arcyciekawe rozmowy podczas spacerów w rześkim mrozie. Jesteśmy naprawdę zgraną paczką!
 
 
Dzień 5: Zimowe podchody z Nadleśnictwem Damnica
 
Szybki spacer po lesie, spotkanie z kładem i harvesterem, kiełbaski z rożna, harce na świeżym powietrzu i budowa kolorowych domków dla ptaków w sali edukacyjnej Nadleśnictwa Damnica – trudno o lepszą końcówkę zimowej edycji WARSZTATÓW POD 🌴. Dziękujemy pani Patrycji Ławiak-Nastały i pani Adzie z Nadleśnictwa Damnica za wspólną zabawę i wspaniały dzień!  A naszym młodych odkrywcom: Julii, Bartkowi, Marysi, Antkowi, Mai, Konradowi, Staśkowi, Dawidowi, Jankowi, Antosiowi, Jasiowi, Kacprowi, Wojtkowi, Małgosi, Hani i Błażejowi mówimy DO ZOBACZENIA LATEM W DAMNICKIM PAŁACU!
 
———————————————————————————————-
 
To będzie 5 dni pełne zimowych przygód! Bajkowy pałac w Damnicy stanie się od 16 do 20 stycznia miejscem niezwykłych odkryć. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat do udziału w WARSZTATACH POD PALMĄ – EDYCJA ZIMOWA. 
 
Gwarantujemy odprężający i twórczy czas. Każdy jednodniowy warsztat to inna atrakcja i nowe przeżycia. Zajęcia poprowadzą doświadczeni artyści, naukowcy, dziennikarze i animatorzy. W cenie (40 zł/dzień) również opieka od 9:00 do 15:00, gry i zabawy w pałacu i na świeżym powietrzu oraz pożywne posiłki.
 
PROGRAM WARSZTATÓW:

▪️16 stycznia – Coś z niczego z artystką Katarzyną Wiśniewską
▪️17 stycznia – Młodzi reporterzy z redaktorem Danielem Kluskiem
▪️18 stycznia – Laboratorium krainy lodu z zespołem badaczek z Akademii Pomorskiej
▪️19 stycznia – Master pizza junior we włoskiej restauracji w Słupsku (odbiór dzieci o godz. 15:50 z dworca PKP w Damnicy)
▪️20 stycznia – Zimowe podchody z Nadleśnictwem Damnica

 

Regulamin WARSZTATÓW POD PALMĄ do pobrania:

Regulamin-CKPS-WARSZTATY-POD-PALMA-EDYCJA-ZIMOWA-2023 [doc]

Karta kwalifikacyjna do pobrania i uzupełnienia:

Karta-kwalifikacyjna-CKPS-warsztaty-2023 [doc.]

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych do pobrania i podpisania:

zgoda-na-przetwarzanie-danych-osobowych [doc.]

Oświadczenie rodzica do pobrania, wypełnienia i podpisania:

oswiadczenie-rodzica-CKPS-WARSZTATY-POD-PALMA-EDYCJA ZIMOWA [doc.]

Zapisy na WARSZTATY POD PALMĄ – EDYCJA ZIMOWA potrwają do 10 stycznia 2023 r. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerami tel.
+48 503 836 576 lub 59 844 57 58.
Biuro Centrum Kultury Powiatu Słupskiego jest czynne w dni robocze w godzinach 7:30-15:30.
 
Nr konta, na które prosimy dokonywać wpłat: 48 9315 1043 0044 0718 2000 0010
W tytule należy podać imię i nazwisko dziecka.