Krajowa Sieć Rozwoju Obszarów Wiejskich 2023

 

„Damnicka Akademia warsztatowa 2023” ruszyła! Za nami już warsztaty zielarskie, które poprowadziła Sylwia Piechowska Sylwia Chwastowe Pole. Rozpoznawanie ziół, tradycje zielarskie na Pomorzu, czy też wykonanie maści na katar oraz maseczki do twarzy to jedynie część umiejętności jakie nabyli uczestnicy. W zajęciach wzięli udział mieszkańcy gminy Damnica oraz wychowankowie SOSW w Damnicy oraz Stowarzyszenie ABI

_____________________________________________________________________________________________

Ruszyła II edycja „Damnickiej Akademii Warsztatowej”

𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘 𝐙𝐈𝐄𝐋𝐀𝐑𝐒𝐊𝐈𝐄
𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘 𝐏𝐀𝐏𝐈𝐄𝐑𝐎𝐏𝐋𝐀𝐒𝐓𝐘𝐊𝐈
𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘 𝐂𝐄𝐑𝐀𝐌𝐈𝐂𝐙𝐍𝐎-𝐆𝐀𝐑𝐍𝐂𝐀𝐑𝐒𝐊𝐈𝐄
𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘 𝐊𝐔𝐋𝐈𝐍𝐀𝐑𝐍𝐄
𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘 𝐏𝐋𝐄𝐂𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐑𝐒𝐓𝐖𝐀
 
Już dziś można zapisać się na:
𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐙𝐈𝐄𝐋𝐀𝐑𝐒𝐊𝐈𝐄, z których wyniesiesz wiedzę z zakresu tradycji zielarskich na Pomorzu, poznasz dawne przepisy, metody upraw i pozyskiwania ziół, a przede wszystkim będziesz miał/a możliwość samodzielnego wykonania produktów, takich jak sól do inhalacji czy olejek. (Sylwia Chwastowe Pole)
𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐏𝐀𝐏𝐈𝐄𝐑𝐎𝐏𝐋𝐀𝐒𝐓𝐘𝐊𝐈, w których poznasz tradycje papieroplastyki w kaszubskim roku obrzędowym oraz zdobędziesz umiejętność wykonywania kwiatów i motywów roślinnych z krepy, a także poznasz techniki woskowania kwiatów.
7️⃣ miejsc dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy,
7️⃣ miejsc dla mieszkańców gminy Damnica.
Decyduje kolejność zgłoszeń: 𝟓𝟗 𝟖𝟒𝟒 𝟓𝟕 𝟓𝟖
 

___________________________________________________________________________________________________________

 

Mamy to !

Już niebawem zorganizujemy warsztaty rękodzielnicze, na które pozyskaliśmy 15 400 zł w projekcie  „Damnicka Akademia Warsztatowa 2023”. Środki pozyskane w konkursie 7/2023 Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich – Plan Operacyjny KSOW na lata 2022-2023 pozwolą na poznanie tajników plecionkarstwa, papieroplastyki, zielarstwa, kuchni regionalnej, gier i zabaw dawnych oraz garncarstwa i ceramiki.