Krajowa Sieć Rozwoju Obszarów Wiejskich 2023

Trwają zapisy na warsztaty kulinarne, które odbędą się w Pałacu w Damnicy w dniach 19-20.09.2023 o godzinie 10:00-13:00. Warsztaty są skierowane dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy.

_________________________
Za nami wspaniałe warsztaty papieroplastyki poprowadzone przez niezwykle charyzmatyczną, pełną pozytywnej energii i pasji – panią Iwonę Klinger-Niemczyk. Zajęcia zostały zrealizowane w Kaszubski Uniwersytet Ludowy.
Nasi zdolni mieszkańcy gminy Damnica i wychowankowie SOSW w Damnicy oraz Stowarzyszenie ABI poznali techniki farbowania, plecenia czy woskowania bibuły. Dzięki zaangażowaniu, aktywnym udziale, skupieniu oraz odrobiny wyobraźni – stworzyli takie cuda!
Zobaczcie sami!

______________________________________________________________________________________________________________________________________
„Damnicka Akademia warsztatowa 2023” ruszyła! Za nami już warsztaty zielarskie, które poprowadziła Sylwia Piechowska Sylwia Chwastowe Pole. Rozpoznawanie ziół, tradycje zielarskie na Pomorzu, czy też wykonanie maści na katar oraz maseczki do twarzy to jedynie część umiejętności jakie nabyli uczestnicy. W zajęciach wzięli udział mieszkańcy gminy Damnica oraz wychowankowie SOSW w Damnicy oraz Stowarzyszenie ABI

Ruszyła II edycja „Damnickiej Akademii Warsztatowej”

𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘 𝐙𝐈𝐄𝐋𝐀𝐑𝐒𝐊𝐈𝐄
𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘 𝐏𝐀𝐏𝐈𝐄𝐑𝐎𝐏𝐋𝐀𝐒𝐓𝐘𝐊𝐈
𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘 𝐂𝐄𝐑𝐀𝐌𝐈𝐂𝐙𝐍𝐎-𝐆𝐀𝐑𝐍𝐂𝐀𝐑𝐒𝐊𝐈𝐄
𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘 𝐊𝐔𝐋𝐈𝐍𝐀𝐑𝐍𝐄
𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘 𝐏𝐋𝐄𝐂𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐑𝐒𝐓𝐖𝐀

Już dziś można zapisać się na:
𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐙𝐈𝐄𝐋𝐀𝐑𝐒𝐊𝐈𝐄, z których wyniesiesz wiedzę z zakresu tradycji zielarskich na Pomorzu, poznasz dawne przepisy, metody upraw i pozyskiwania ziół, a przede wszystkim będziesz miał/a możliwość samodzielnego wykonania produktów, takich jak sól do inhalacji czy olejek. (Sylwia Chwastowe Pole)
𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐏𝐀𝐏𝐈𝐄𝐑𝐎𝐏𝐋𝐀𝐒𝐓𝐘𝐊𝐈, w których poznasz tradycje papieroplastyki w kaszubskim roku obrzędowym oraz zdobędziesz umiejętność wykonywania kwiatów i motywów roślinnych z krepy, a także poznasz techniki woskowania kwiatów.
7️⃣ miejsc dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy,
7️⃣ miejsc dla mieszkańców gminy Damnica.
Decyduje kolejność zgłoszeń: 𝟓𝟗 𝟖𝟒𝟒 𝟓𝟕 𝟓𝟖

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Centrum Kultury Powiatu Słupskiego informuje, iż w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan Operacyjny na lata 2022-2023 realizuje operację pn. „Damnicka Akademia Warsztatowa 2023”, której celem jest zachęcenie do aktywności społecznej, kulturalnej i zawodowej oraz budowanie poczucia tożsamości lokalnej wśród młodych mieszkańców wsi zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ramach operacji odbędzie się cykl warsztatów rękodzielniczych kultywujących wiejskie tradycje regionu, które będą dla uczestników inspiracją do rozwoju pasji i zainteresowań.

Efektem realizacji operacji będzie aktywizacja uczestników operacji oraz zachęcenie do podejmowania działań z wykorzystaniem zasobów lokalnego dziedzictwa kulturowego, promowanie tradycyjnych form rękodzielniczych, popularyzacja lokalnych tradycji i zwyczajów wśród młodych mieszkańców wsi.

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi