III Powiatowy Plener Malarski „Oczami baronowej Klary. Edycja 2023″

Od 21 sierpnia do 4 września można podziwiać wystawę poplenerową pt. „Oczami Baronowej Klary. Edycja 2023” w Starostwie Powiatowym w Słupsku. Ogromna różnorodność tematów i technik widocznych na wystawie przyciągnie uwagę zarówno doświadczonych miłośników sztuki jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z malarstwem.
 

_______________________

Wieczór, 18 sierpnia, był wyjątkowym dniem dla świata kultury w powiecie słupskim. W przepięknych murach pałacu w Damnicy odbyła się Gala Białego Bociana, podczas której starosta powiatu słupskiego, pan Paweł Lisowski, uhonorował wybitnych działaczy kultury za ich bezinteresowny wkład w rozwój i promocję sztuki oraz dziedzictwa kulturalnego w regionie. Imprezie towarzyszyła wystawa obrazów podsumowująca III Powiatowy Plener Malarski „Oczami baronowej Klary. Edycja 2023”. Organizatorami wydarzenia byli Starostwo Powiatowe w Słupsku i Centrum Kultury Powiatu Słupskiego.

Wernisaż poplenerowy „Oczami Baronowej Klary. Edycja 2023” stanowił niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. To efekt pracy artystów, którzy uczestniczyli w plenerze malarskim w dniach 10-18 sierpnia. Niesamowite miejsce skłoniło do przyjazdu artystów z całej Polski. Podczas pobytu uczestnicy mieli możliwość tworzenia swoich dzieł w otoczeniu przyrody, czerpiąc inspirację z harmonii krajobrazu i bogatej historii miejsca

W plenerze wzięli udział: Urszula Jagodzińska – komisarz pleneru, Mieczysław Bednarski, Ewa Dębowska, Tadeusz Drozdowski, Maciej Gawlak, Elwira Gockowiak, Tomasz Groński, Ewa Grużewska, Krzysztof Grzejszczak, Krystyna Hrehorowicz, Elżbieta Kalińska, Lila Kępska, Irena Parniewska, Stanisław Śledziński, Elżbieta Wiśniewska, Zuzanna Winnicka, Anna Wojewoda, Zdzisław Żmudziński, Tomasz Starzyński, Sebastian Starzyński.  Artyści wykonali realistyczne pejzaże, abstrakcyjne kompozycje, aż po surrealistyczne eksperymenty – to była ogromna różnorodność tematów i technik

________________________
Chcielibyśmy poinformować, że nie ma już dostępnych miejsc na plener malarski. Dziękujemy za zainteresowanie i zachęcamy do śledzenia naszych przyszłych wydarzeń.
 
________________________
Plener Malarski przeznaczony dla osób malujących zawodowo bądź amatorsko, lecz chcących spędzić czas przy sztaludze w pięknym pałacowym otoczeniu.
Od 03 lipca od godziny 10:00 prowadzimy zapisy na III Powiatowy Plener Malarski „Oczami Baronowej Klary. Edycja 2023”, który odbędzie się w Damnicy w dniach 10-18 sierpnia 2023 roku.
 
Koszt – 300 zł / osobę. Liczba miejsc ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzimy zapisy pod numerem telefonu: 59 844 57 58.