XIX Słupskie Pokopki

Po 𝐗𝐈𝐗 𝐒ł𝐮𝐩𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐏𝐨𝐤𝐨𝐩𝐤𝐚𝐜𝐡 𝐰 𝐊𝐚𝐫𝐳𝐧𝐢𝐜𝐳𝐜𝐞 możemy śmiało stwierdzić, że było to prawdziwe święto dla miłośników ziemniaka!🥔 Wspaniała atmosfera, piękna 🌤słoneczna pogoda, liczni wystawcy i unoszący się w powietrzu zapach pysznego jedzenia, który przyciągnął tłumy gości. Mogliśmy skosztować pysznych potraw ziemniaczanych i zakupić piękne, unikatowe produkty.
Wyniki konkursu na najlepszą potrawę ziemniaczaną:
🥇miejsce – Głobino – Stanięcino
🥈miejsce KGW Świecichowo
🥉 miejsce KGW Karzniczka
Wyróżnienie – KGW Łebień
Potrawy zachwyciły smakiem i pomysłowością. Gratulujemy wszystkim KGW, które udowodniły, że ziemniaki potrafią być główną gwiazdą na naszych talerzach i mamy nadzieję, że podzielą się z nami swoim przepisami.😋
🌻Dziękujemy dziewczynom z zespołu 🎻𝐒𝐕𝐀𝐇𝐘 – które rozgrzały nasze serca i jeszcze bardziej podkręciły atmosferę wydarzenia oraz zespołowi Damniczanki, Klęcinianki, Kępiczanki, Skotawianie, KGW Stowięcino, Kapeli Pieńkowianie oraz Kaszubskiemu Zespołowi Regionalnemu LEVINO za wspaniałe występy.
🌻Dziękujemy również naszym współorganizatorom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

__________

XIX SŁUPSKIE POKOPKI zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku ponownie spotykamy się w Karzniczce 1 października o godzinie 10:00.

Organizatorem XIX Słupskich Pokopek 2023 są: Powiat Słupski, Gmina Damnica, Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Karzniczce, Centrum Kultury Powiatu Słupskiego oraz Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy.

W programie:

  • Stoiska certyfikowanych wystawców
  • Kiermasz warzyw, owoców i innych atrakcyjnych produktów
  • Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich
  • Występy Zespołów Ludowych
  • Rękodzielnicy

————————————————————————————————-

Zgłoszenia wystawców przyjmuje Centrum Kultury Powiatu Słupskiego do 27 września w formie mailowej: impresariat@kultura.powiatslupsk.pl lub pod nr tel. 59 844 57 58 

Regulamin-XVIII-SLUPSKIE-POKOPKI-2023 ost

Zapraszamy również koła gospodyń wiejskich do udziału w konkursie kulinarnym na najlepszą potrawę ziemniaczaną. Zgłoszenia przyjmowane są do  dnia 22 września 2023  roku do godziny 13.00 na karcie zgłoszenia stanowiącej załącznik do regulaminu. Zgłoszenia można dokonać poprzez:

               – osobiste przekazanie karty zgłoszenia w biurze CEiK Damnica,

               – przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres mailowy: ceik@damnica.org,

               – przesłanie karty zgłoszenia za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres:

Centrum Edukacji i Kultury w  Damnicy, 76-231 Damnica, ul. Witosa 13

 UWAGA: Do konkursu zakwalifikowanych zostanie 10 pierwszych zgłoszeń.

Pokopki 2023 regulamin KGW

 

———————————————————-

TEREN IMPREZY

PRZYPOMNIENIE DLA WYSTAWCÓW: wjazd na teren imprezy i wyładunek jest możliwy w dniu imprezy (1 października) tylko w godzinach 7-9. Będziemy czekać na wjeździe i kierować Was do wyznaczonych miejsc. Nie zapewniamy namiotów, ław, stołów i krzeseł.