Spotkanie poetyckie

Czy poezja ma role terapeutyczną?  Z pewnością tak. 20 października w pałacu w Damnicy odbyło się spotkanie promocyjne tomiku poezji „Ulepione z gliny i słońca”. Katarina Lavmel, polska poetka, redaktorka antologii mieszkająca w Portugalii zadedykowała go osobom zmagającym się z depresją.
Dziękujemy również naszym wspaniałym gościom, a jednocześnie poetkom (Krystyna Mazur i Małgorzata Wątor), których wiersze znalazły się w antologii.
To wyjątkowe spotkanie poprowadził Mateusz Marecki. Nie zabrakło wrażeń artystycznych, które zapewnił duet Strach przed latem. 
To kolejny krok Katariny Lavmel w tworzeniu poetyckich mostów między kulturami. Mamy nadzieję, że jej inicjatywa przyniesie wiele ciepła i inspiracji zarówno polskim, jak i peruwiańskim czytelnikom.
 
________________________
Zapraszamy wszystkich miłośników poezji na prezentacje efektów najnowszego projektu polsko-peruwiańskiego, w którym udział wzięło 15 poetek z Polski i 15 z Peru. Spotkanie odbędzie się w pałacu w Damnicy. To niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć nie tylko inspirujące słowa, ale także cieszyć się piękną muzyką.
Na zakończenie czeka nas muzyczny finał w wykonaniu utalentowanego zespołu Strach przed latem. Wierzcie nam, ta mieszanka dźwięków i słów dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń! 
WSTĘP WOLNY, więc nie ma żadnych przeszkód, żebyście do nas dołączyli!
Antologia wydana przez Stowarzyszenie Polsko-Iberyjskie Arendi Cultural zyskała patronat honorowy Ambasady Peru w Polsce oraz Starosty Słupskiego.