Debiutancki tomik Emilii Maraśkiewicz

Ziściło się marzenie pani Emilii Maraśkiewicz. We współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupsku i red. Zbigniewem Babiarzem-Zychem poetka z Darłowa wydała swój debiutancki tomik poezji pt. „Pamięcią wynoszę wspomnienia” (Słupsk 2022). Intrygującą oprawę graficzną nadała wierszom pani Oliwia Cygan.

Tak do swojego tomiku wprowadza czytelników pani Emilia: „Piszę o tym, co leży mi na sercu, starając się użyć minimum słów i przekazać maksimum treści. Jestem przekonana, że poezja pozwala uwierzyć w dobroć człowieka i przekazać to, co w życiu jest naprawdę ważne”.


Emilia Maraśkiewicz – emerytowana nauczycielka z Darłowa. Związana z Darłowskim Kręgiem Literackim, współpracuje też z naszą grupą poetycką. Wiersze publikowała w prasie lokalnej, w „Angorze”, w almanachach „Anioły z bardzo starej biblioteczki”, „Utwory poetyckie o Darłowie i wiersze poetów darłowskich”, antologiach powiatu słupskiego. Laureatka m.in. II Konkursu Literacko-Plastycznego „O PIÓRO ANIOŁA” (Tarnobrzeg, 2020) i Darłowskiego Konkursu Bibliotecznego im. Agnieszki Osieckiej „O Złote Okulary 2015”.